شیر خشک کامفورت چیست؟

شیر خشک کامفورت یکی از انواع شیر خشک بوده که برای تغذیه نوزادان و کودکان طراحی شده است. این محصول از ترکیبات با کیفیت و فرمولاسیون منحصر به فردی تولید شده که بهبود رشد و تکامل نوزادان را تضمین می ‌کند. برخلاف شیرخشک های معمولی، شیر خشک کامفورت دارای خصوصیات منحصر به فردی است. خصوصیاتی مانند این که از این محصول می‌توان برای کودکانی که نیاز به گزینه‌ های غذایی متنوع و مناسب دارند و همینطور کودکانی که دچار حساسیت یا آلرژی به مواد خاصی هستند، استفاده کرد.

در زمان استفاده از شیر خشک کامفورت کودکان و نوزادان هر نوع مواد مغذی که نیاز داشته باشند را دریافت می کنند. مواد غذایی اساسی مانند پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ ها، چربی‌ ها، ویتامین ‌ها و مواد معدنی. این ترکیبات برای تأمین نیازهای غذایی کامل نوزادان و کودکان از جمله رشد استخوان‌ها، سیستم ایمنی قوی، عملکرد صحیح مغز و تقویت سیستم گوارشی بسیار مهم است.

شیر خشک کامفورت برای چه نوزادانی خوب است؟

شیر خشک کامفورت مناسب چه نوزادانی است؟ نوزادان و کودکانی که به دلیل وجود مشکلاتی نمی توانند از شیر مادر یا شیرخشک های دیگر استفاده کنند. اغلب این افراد دلایل و مشکلاتی مانند موارد زیر را دارا هستند:

1. حساسیت یا آلرژی به پروتئین‌ های شیر: برخی از نوزادان ممکن است به پروتئین ‌های موجود در شیر مادر یا شیر خشک های معمولی حساسیت یا آلرژی داشته باشند. در این موارد، شیر خشک کامفورت که شامل پروتئین ‌های لبنی بدون لاکتوز و بدون گلوتن است، می ‌تواند گزینه‌ ای مناسب باشد.

2. مشکلات گوارشی: برخی از نوزادان به علت مشکلات گوارشی مانند گاز یا یبوست، نمی توانند شیر مادر را به خوبی هضم کنند. اما شیر خشک های کامفورت دارای مواد غذایی اضافی مانند پروبیوتیک‌ ها و فیبرها هستند که به بهبود سیستم گوارشی و سلامتی کودکان کمک می ‌کنند.

3. دستگاه ایمنی ضعیف: برخی دیگر از نوزادان ممکن است سیستم ایمنی ضعیفی داشته باشند و نیاز باشد که واکنش های ایمنی آن ها تقویت شود. در اینجا نیاز است که از شیر خشک کامفورت استفاده شود چرا که در تهیه این شیر خشک ها، ویتامین‌ها و مواد مغذی مهمی استفاده شده که می ‌توانند به تقویت سیستم ایمنی کمک کنند.

شیر خشک کامفورت

شیر خشک کامفورت چه انواعی دارد؟

این محصول توسط برندهای مختلفی به تولید می رسد که 8 نوع از این برندها دارای کیفیت و مقبولیت بیشتری هستند. شیر خشک های کامفورت با توجه به مواد تشکیل دهند و نوع مصرفی که دارند از یگدیگر جدا میشوند که هرکدام دارای خواص مختلفی هستند 8 دسته اصلی این شیرخشک عبارت اند از:

 • ببلاک کامفورت
 • نستله نان کامفورت
 • شیر خشک سیمیلاک توتال کامفورت 1
 • شیرخشک سیمیلاک توتال کامفورت 2
 • شیر خشک هیپ کامفورت
 • شیر خشک sma کامفورت
 • شیر خشک انفامیل کامفورت
 • شیر خشک کامفورت کندامیل

شیر خشک ببلاک کامفورت چیست؟

قطعا بهترین تغذیه برای شیرخواران شیر مادر است اما در شرایطی که شیرخواران از شیر مادر به هر دلیلی محروم شوند، شیر خشک ببلاک کامفورت بهترین گزینه برای رهایی این دسته از نوزادان از مشکلات گوارشی خفیف است. شیرخشک ببلاک دارای پروتئین وی است که نسبتا هیدرولیز شده و بهتر هضم می شود. ترکیب منحصر به فرد چربی آن حاوی بتاپالمتیک اسید که با جذب بهتر کلسیم و چربی شیر کمک به کاهش یبوست می کند.

همچنین شیر خشک ببلاک از موادی چون پره بیوتیک از نوع گالاکتوز و فروکتو اولیگوساکارید با نسبت 1 به 9 تشکیل شده است که به هضم بهتر شیر و نرمی مدفوع شیرخوار کمک می‌کند.

شیر خشک (نان کامفورت) Nestle Nan Comfort Expert Pro

شیرخشک نان کامفورت نستله یکی از مناسب ترین تغذیه ها برای کودکان ار بدو تولد تا ۶ ماهگی است. همچنین این شیرخشک مقادیر زیادی پروتئین و کربوهیدرات و انواع ویتامین و مواد معدنی را دارا است، که برای تامین نیاز های کودک در ماه های اولیه زندگی بسیار مفید است. نان کامفورت نستله، برای مدیریت دردهای شکمی شیرخواران و مشکلات گوارشی کاربرد دارد.

شیر خشک نان کامفورت نستله همچنین حاوی ترکیبات ویژه ای است که به کودک برای درمان بهتر مشکلات گوارشی کمک می کند. شیر خشک نان کامفورت حاوی High Magnesium است. منیزیم بالا به نرم شدن مدفوع کودک کمک می کند. همچنین برای بهبود مشکلات گوارشی در نوزادان، شیر خشک نان کامفورت حاوی گونه از پروبیوتیک ها به نام (Lactobacillus reuteri ) است که این پروبیوتیک می تواند حرکت روده و همچنین سختی مدفوع را تا حد قابل ملاحظه ای بهبود بخشد.

شیر خشک ببلاک کامفورت

اتمام موجودی

41,500 تومان
 • حجم 400 گرم
 • درمان مشکلات گوارشی
 • کمک به کاهش یبوست
 • دارای پروتئین هیدرولیز شده
 • حاوی مواد مغذی با قابلیت هضم و جذب
 • مناسب کودکانی با مشکل گوارشی خفیف

شیر خشک نان کامفورت

اتمام موجودی

50,000 تومان
 • حجم 400 گرم
 • کاهش مشکلات گوارشی
 • بهبود هضم غذا با کاهش میزان لاکتوز
 • مناسب کودکان از بدو تولد تا 6 ماهگی
 • بهبود درد های شکمی نوزاد شیرخوار
 • حاوی پروبیوتیک جهت بهبود حرکات روده
 • دارای منیزیم برای کمک به نرم شدن مدفوع

شیر خشک سیمیلاک توتال کامفورت

 از دیگر جایگزین های شیر مادر برای کودکانی که به رفلاکس و حساس به لاکتوز  مبتلا هستند شیرخشک توتال کامفورت است. این محصول هضم بسیار راحتی داشته و اگر کودک شما از نفخ معده و یا اسهال در اثر حساسیت به لاکتوز رنج می برد، شیرخشک سیمیلاک توتال کامفورت میتواند گزینخ مناسبی برای شما و کودکتان یاشد.

شیر خشک سیمیلاک توتال کامفورت 2 به سیستم تامی کر (Tummy Care) مجهز بوده که به صورت ویژه این شیر را برای سیستم گوارشی حساس کودکان مناسب می‌سازد، همچنین میزان لاکتوز خالص این شیر خشک  98% نسبت به دیگر شیر خشک ها کمتر می‌باشد. شیرخشک سیمیلاک توتال کامفورت 2 سرشار از اُمگا 3، اُمگا 6، انواع ویتامین ها و آهن می‌باشد. شیر سیمیلاک توتال به دو نوع 1 و 2 تقسیم میشود که عبارت است:

1. شیر خشک سیمیلاک توتال کامفورت 1

2.شیر خشک سیمیلاک توتال کامفورت 2

 

داروخانه جهان درمان

شیر خشک هیپ کامفورت

شیر خشک هیپ دارای تاییدیه سلامت جهانی است و کاملا ارگانیک به تولید می رسد. این شیر دارای طعم شیرین و دلچسبی است. شیرمادر بهترین گزینه تغذیه کودک به حساب می آید به همین خاطر در تولید شیرخشک هیپ سعی شده از پروتئین شیر و همچنین ویتامین ها و عناصر موجود شیرمادر استفاده شود. این محصول دارای کالری بسیار بالا بوده و در غذا ها نیز میتوان از آن استفاده کرد. شیرخشک آلمانی هیپ حاوی اسیدهای چرب اشباع نشده جهت رشد مغز و بینایی و پروبیوتیک جهت کنترل دستگاه گوارش،جلوگیری از اسهال و یبوست و رفع اختلالات روده می باشد. در تولید شیر خشک ارگانیک هیپ از هیچ ماده افزودنی شیمیایی استفاده نشده است.

شیر خشک sma کامفورت

شیر خشک اس ام ای یکی از بهترین ممکل های غذایی نوزاد است که به دلیل سازگاری بسیار بالا و رفع مشکلات خاص محبوب شده است. این شیر خشک خود دارای ویژگی هایی است که آن را از سایر شیر خشک ها جدا میکند. از جمله این ویژگی ها میتوان به:

هضم آسان برای نوزادان
یکی از مشکلات رایج کودکان دارای حساسیت این است دستگاه گوارش آن ها به اندازه ای قوی نشده است که بتواند به راحتی شیر مادر و یا حتی شیر های خشک معمولی را هضم کند. شیر خشک های sma که با ترکیبات خاص و ویژه ای تولید شده است که همین امر باعث هضم بسیار آسان برای نوزادان شده است.

رشد بالینی ثابت (مانند رشد کامل با شیر مادر)
یکی دیگر از مشکل های سایر برند های مکمل های غذایی این نوزاد است که به اندازه کافی غنی و مفید نیستند و نمی توانند به مقدار کافی که شیر مادر برای نوزاد مفید است، مفید باشند و نوزادان یک رشد بالینی ثابت بر اساس نمودار های رشد نخواهند داشت. شیر خشک اس ام ای نزدیک ترین ترکیبات به شیر مادر را در بین تمام برند های دیگر دازد.
رفع مشکل وزن گرفتن نوزاد
یکی دیگر از موضوعات مهمی که بسیاری از خانواده ها با آن درگیر هستند این است که نوزادشان به اندازه کافی وزن گیری ندارد. در شیر خشک های اس ام ای ترکیبات به شکلی ایجاد شده اند که این مشکل را نیز رفع می کنند. با استفاده از منابع قوی و مورد نیاز برای رشد نوزاد ترکیبات این شیر خشک برای وزن گیری نوزاد نیز بسیار مناسب است. در مقاله بهترین شیرخشک برای وزن گیری نوزاد به معرفی 5 شیر خشک مناسب وزن گیری نوزاد پرداختیم.

شیر خشک کامفورت کندامیل

شیر خشک کندامیل مدی پلاس 1 یک محصول فوق‌العاده با فرمولاسیون سبک و مناسب برای کودکانی است که از مشکل رفلاکس معده رنج می برند. این شیرخشک علی رغم ترکیبات بسیار کامل خود، بسیار سبک است. به همین دلیل با دارا بودن مجموعه ای از ویتامین ها و املاح معدنی، به هیچ عنوان در رشد و سلامتی کودک شما اختلال ایجاد نمی کند.

شیر خشک کندامیل دارای ویژگی‌های منحصر به فرد زیر است:

 1. مناسب برای کودکان مبتلا به رفلاکس
 2. حاوی ویتامین ها و مواد معدنی
 3. بهبود رشد و سلامتی کودکان

 نوزاد تا چند ماهگی میتواند از انواع شیر خشک کامفورت مصرف کند؟

داروخانه جهان درمان

عموماً، زمان استفاده از شیر خشک کامفورت تغذیه نوزادان از تولد تا سن شش ماهگی است. در این بازه زمانی، این شیر خشک به عنوان جایگزین شیر مادر یا شیر خشک های دیگر استفاده  می شود.

با این حال، هر نوزاد ممکن است شرایط خاص و نیازهای منحصر به فردی داشته باشد. بعضی از نوزادان ممکن است به دلیل مشکلات گوارشی یا حساسیت به پروتئین شیر، نیاز باشد بیشتر از شش ماهگی هم از این شیر خشک استفاده کنند. در این موارد، مشاوره پزشک یا متخصص تغذیه نوزادان می ‌تواند برای تعیین زمان و مدت استفاده از شیر خشک کامفورت مناسب تر باشد.

این فقط چند نمونه از برندهایی است که شیر خشک کامفورت تولید می ‌کنند. توصیه می ‌شود قبل از خرید و استفاده از هر نوع برند شیر خشک کامفورت، حتما با متخصصان بهداشت و تغذیه مشورت کنید.

خرید انواع شیر خشک کامفورت

شما می توانید این شیر خشک را از داروخانه های سطح شهر به صورت حضوری و یا از طریق سایت های معتبر به صورت آنلاین تهیه کنید. داروخانه جهان درمان از جمله معتبر ترین داروخانه هایی است که اقلام دارویی و بهداشتی مورد نیاز شما را با مناسب ترین قیمت عرضه میکند.

قیمت انواع شیر خشک کامفورت به چه صورت است؟

انواع مختلف این محصول با توجه به درصد کیفیت مواد تشکیل دهند، برند و کاربرد متفاوتی که دارند دارای قیمت متنوعی هستند. شما از طریق سایت های بهداشتی و دارویی و یا از طریق داروخانه ها می توانید از قیمت این محصول مطلع شوید.

تفاوت شیر ​​خشک کامفورت با شیر خشک معمولی چیست؟

شیر خشک Comfort حاوی پروتئین های شیر گاو است که تا حدی تجزیه شده اند (تا حدی هیدرولیز شده اند) تا هضم آن آسان تر شود. تولید کنندگان ادعا می کنند که از قولنج و یبوست جلوگیری می کنند.

آیا می توانم شیر خشک کامفورت را با شیر خشک مخلوط کنم؟

بله، می‌توانید شیرخشک‌های مختلف کودک را با هم مخلوط کنید، البته تا زمانی که یکی از آن‌ها به یاد نیامده باشد و از نظر نسبت شیر خشک به آب آن را با خیال راحت آماده کنید.  اگر نگران مخلوط کردن صحیح هستید، سعی کنید هر دو فرمول را جداگانه تهیه کنید و بعد از آماده شدن آنها را با هم مخلوط کنید.

چرا شیر کامفورت اینقدر غلیظ است؟

غلظت شیر خشک کامفورت باعث میشود تا شانس بیشتری در ماندن در شکم نوزاد مبتلا به رفلاکس داشته باشد. برای چند روز با مقدار کم شروع کنید و اگر کمکی نکرد آن را افزایش دهید.

ترکیبات شیر خشک کامفورت

محتویاتواحدهر 100 گرم
یوریدینmg5.6
یدμg89
گوانوزینmg1.7
گلوکزg2.2
کولینmg73
کلسیمmg357
کلرایدmg301
کربوهیدرات هاg52.2
چربیg24.5
پلی ساکاریدهاg28.1

6 دیدگاه در “شیر خشک کامفورت چیست و برای چه کودکانی مناسب است؟

 1. سعیدی گفت:

  سلام بین شیر خشک های کامفورت کدومشون بهترن؟

  1. admin گفت:

   سلام کابر عزیز
   همه شیر خشک های کامفورت برای رفع مشکلات گوارشی نوزاد شما مناسب اند. بهترین شیر خشک، اون برندی است که نوزاد شما بپذیرد.

 2. خلیفه گفت:

  فقط شیر خشک نان کامفورت پیدا میشه تو داروخونه ها

 3. زهرا جدیدی گفت:

  شیر خشک های کامفورت برای نوزاد هایی که کولیک دارند هم عالیه.

 4. علی گفت:

  سلام.شیر نان کامفورت ایرانی به نوزادم که۳۵ هفته دنیا اومد نساخت.نن کامفورت خارجی از فروشگاه غیرمجاز گرفتم خوب بود تا ۳۰ روزه گی اش.الان گیر نمیاد. راهنمایی میکنید؟
  الان با نان۱ خارجی و نانکامفورت ایرانی نمیسازه وسریعا بالا میاوره

  1. admin گفت:

   سلام کاربر عزیز
   بهتر است در این مورد با پزشک مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *